Appointments for fixtures on Sat 11-Aug-2018
Alcohol Think Again
Venue: Edinburgh Oval 1 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Women - Perth Irish Curtin Uni Vs.Kalamunda 13:00 Round 14 Ok Jeffries, Joseph x x x x x x
Venue: Foreshore 2 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Women - Nedlands Vs.Palmyra 15:10 Ok x x x x x x x
Venue: Kingsway 2 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Women - Wanneroo Diva Lionesses Vs.Cottesloe Shegulls 14:00 Round 14 Ok Willis, Justin x x x x x x
FMG Community Grade
Venue: Edinburgh Oval 1 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - Curtin Uni B Vs.Perth Irish B 14:10 Round 18 Ok Davies, Brendan x x x x x Parbury, Philip
Division 1 - Curtin Uni A Vs.Perth Irish A 15:30 Round 18 Ok Francis, Rodney x x x x x Parbury, Philip
Venue: Foreshore 2 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - Nedlands Vs.Wests Scarborough 13:50 Round 18 Ok x x x x x x x
Venue: Harvey Field 2 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - Cottesloe Vs.Associates 13:50 Round 18 Ok Fear, Charles x x x x x x
Venue: HBF Arena 2 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - Joondalup Vs.Kalamunda 13:50 Round 18 Ok Burg, Nathan x x x x x Wilson, Ian
Venue: Leschenault Recreation Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - Bunbury Barbarians Vs.Perth Bayswater 15:00 Round 18 Ok Roos, Johann x x x x x x
Venue: Success 2 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - UWA Vs.UWA 2 14:00 Round 18 Ok O'Shea, Ronan x x x x x x
FMG Premier Grade
Venue: Foreshore 1 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Nedlands Vs.Wests Scarborough 12:30 Round 18 Ok Treacy, Brett x x x x x x
Senior Reserve Nedlands Vs.Wests Scarborough 13:50 Round 18 Ok Langerman, Mark x x x x x Kellam, Robert
Premiership 1st - Premier Nedlands Vs.Wests Scarborough 15:30 Round 18 Ok Burnett, Kyle Langerman, Mark Treacy, Brett x x x x
Venue: Harrisdale Field StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd ARKs Vs.Palmyra 12:30 Round 18 Ok Greaves, Jim x x x x x x
Senior Reserve ARKs Vs.Palmyra 13:50 Round 18 Ok Notley, Dominic x x x x x Eckhart, Brian
Premier FMG Championship ARKs Vs.Palmyra 15:30 Round 18 Ok Jones, Sam Notley, Dominic Greaves, Jim x x x Eckhart, Brian
Venue: Harvey Field 1 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Cottesloe Vs.Associates 12:30 Round 18 Ok Forster-Jones, George x x x x x Fitzgerald, Brendan
Senior Reserve Cottesloe Vs.Associates 13:50 Round 18 Ok Galvin, Tamarapa x x x x x Fitzgerald, Brendan
Premiership 1st - Premier Cottesloe Vs.Associates 15:30 Round 18 Ok Cooper, Graham Galvin, Tamarapa Forster-Jones, George x x x x
Venue: HBF Arena 1 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Joondalup Vs.Kalamunda 12:30 Round 18 Ok Sunderland, Ian x x x x x Wilson, Ian
Senior Reserve Joondalup Vs.Kalamunda 13:50 Round 18 Ok Sherriff, Mark x x x x x x
Premiership 1st - Premier Joondalup Vs.Kalamunda 15:30 Round 18 Ok Ninkov, Alexander Sherriff, Mark Sunderland, Ian x x x x
Venue: HBF Arena 2 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Colts - Joondalup Vs.Associates 12:00 Round 16 Ok Sherriff, James x x x x x x
Venue: Kingsway 1 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Wanneroo Vs.Coastal Cavaliers 12:30 Round 18 Ok Hilgendorf, Peter x x x x x x
Senior Reserve Wanneroo Vs.Coastal Cavaliers 13:50 Round 18 Ok Pascoe, Tom x x x x Popperwell, Sean Hilgendorf, Peter
Premier FMG Championship Wanneroo Vs.Coastal Cavaliers 15:30 Round 18 Ok Foster, Justin Pascoe, Tom Burton, Damian x x x Bryant, Gary
Venue: Success 1 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Southern Lions Vs.UWA 12:30 Round 18 Ok Pumfrey, Jake x x x x x Milligan, Alister
Colts - Southern Lions Vs.UWA 12:30 Round 16 Ok De Klerk, Jaron x x x x x x
Senior Reserve Southern Lions Vs.UWA 13:50 Round 18 Ok Van Loggerenberg, Matthew x x x x x Milligan, Alister
Premier FMG Championship Southern Lions Vs.UWA 15:30 Round 18 Ok Jackman, Bradley Van Loggerenberg, Matthew Pumfrey, Jake x x x x
South West Competition
Venue: Collie Senior High School StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Opens - Collie Vs.Bunbury Bulls 13:00 Ok Gatenby, James x x x x x x
Venue: Main Oval StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Opens - Margaret River Vs.Dunsborough Dungbeetles 13:00 Ok Gardner, Sion x x x x x x
WA PSA
Venue: Aquinas College StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Schools 2nd XV Aquinas College Vs.Hale School 09:15 Ok x x x x x x x
Schools 1st XV Aquinas College Vs.Hale School 10:30 Round 13 Ok Appleyard, Jeremy x x x x x x
Venue: Christ Church Grammar StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Schools 2nd XV Christ Church Grammar Vs.Trinity College 09:45 Round 13 Ok Short, Kim x x x x x x
Schools 1st XV Christ Church Grammar Vs.Trinity College 11:00 Round 13 Ok Putz, Madeline x x x x x Kellam, Robert
Venue: Hale School StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Schools Year 10 Hale School Vs.Christ Church Grammar 08:30 Round 13 Ok Honer, Michael x x x x x x
Schools Year 10 Scotch College Vs.Wesley College 08:30 Round 13 Ok Burton, Damian x x x x x x
Venue: Scotch College StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Schools 2nd XV Scotch College Vs.Wesley College 09:45 Round 13 Ok Kaines, Gregory x x x x x x
RugbyWA Juniors
Venue: Curtin A StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 Swan Nedlands Blue Vs.Palmyra White 08:40 Round 8 Ok Dreyer, Benjamin x x x x x Mews, Brent
Under 12 Swan Wests Scarborough Swan Vs.Associates 09:30 Round 12 Ok Gregory, Thomas x x x x x Mews, Brent
Under 13 Gold Mandurah Pirates Vs.Perth Bayswater 10:30 Round 12 Ok Tooker, Ben x x x x x Mews, Brent
Venue: Curtin B StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 Swan Swan Suburbs Vs.Joondalup 08:40 Round 8 Ok Dietrich, Caleb x x x x x Treacy, Brett
Under 11 Gold Joondalup Blue Vs.Rockingham 09:30 Round 8 Ok Hewlett, Ryan x x x x x Treacy, Brett
Under 13 Swan Nedlands Vs.Joondalup White 10:30 Round 12 Ok Hartmann, Todd x x x x x Treacy, Brett
Under 13 Gold Palmyra Vs.Joondalup Blue 11:30 Round 12 Ok Van Der Meulen, Dylan x x x x x x
Venue: Curtin C StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 Gold Cottesloe Vs.Perth Bayswater 08:40 Round 8 Ok Thomson, Ben x x x x x x
Under 12 Swan Joondalup White Vs.Cottesloe 09:30 Round 12 Ok Harbour, Kaden x x x x x x
Under 12 Gold Joondalup Blue Vs.Perth Bayswater 10:30 Round 12 Ok Smit, Mia x x x x x x
Venue: Curtin E StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 Gold Wests Scarborough Vs.Nedlands Gold 07:50 Round 8 Ok Stewart, Oliver x x x x x Appleyard, Jeremy
Under 12 Gold Wanneroo Blue Vs.Nedlands 08:40 Round 12 Ok Page, George x x x x x Appleyard, Jeremy
Under 13 Swan Associates Vs.Rockingham 09:30 Round 12 Ok Smit, Jan x x x x x O'Shea, Anthony
Under 14 - Perth Bayswater Vs.Associates 10:30 Round 12 Ok Hughes, Tyron x x x x x O'Shea, Anthony
Venue: Harrisdale Field StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 15 NA Mandurah Pirates Vs.Rockingham 10:00 Round 12 Ok Anderson-Hainsworth, Lance x x x x x Jackson, Keiran
Venue: Harrisdale Playing Fields StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 Gold Palmyra Vs.ARKs 08:00 Round 8 Ok Tedge, Ryan x x x x x Jackson, Keiran
Under 13 Gold Wanneroo Vs.ARKs 09:00 Round 12 Ok Geary, Brock x x x x x Jackson, Keiran
Under 12 Swan Mandurah Vs.ARKs 09:00 Round 12 Ok Langley, Jean-Pierre x x x x x Jackson, Keiran
Under 16 NA Rockingham Vs.Palmyra 11:00 Round 12 Ok Ward, Michael x x x x x Jones, Sam
Under 16 NA ARKs Vs.Wanneroo Green 11:00 Round 12 Ok Holt, Jack x x x x x x
Venue: Hartfield Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 12 Swan Wanneroo Red Vs.Kalamunda 09:30 Round 12 Ok Baker, Benjamin x x x x x Dunn, Bruce
Under 16 NA Kalamunda Vs.Joondalup 10:00 Round 12 Ok Barr, Kaleb x x x x x Dunn, Bruce
Under 14 - Kalamunda Vs.Rockingham 10:30 Round 12 Ok Jones, Ben x x x x x x
Under 15 NA Kalamunda Vs.Associates 11:00 Round 12 Ok Morley, Barry x x x x x Dunn, Bruce
Venue: Hay Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 16 NA Bunbury Bulls Vs.Wests Scarborough 12:00 Round 12 Ok Mclenaghan, Jack x x x x x x
Venue: HBF Arena Sportsplex StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 15 NA Joondalup Blue Vs.Perth Bayswater 09:00 Round 12 Ok Learoyd, Zebedee x x x x x Milligan, Alister
Under 14 - Joondalup Blue Vs.Joondalup White 09:00 Round 12 Ok Gowdy, Mike x x x x x Skiba, Julie
Under 18 NA Kalamunda Vs.Joondalup 11:00 Round 12 Ok Crofts, William x x x x x x
Under 15 NA Nedlands Vs.Joondalup White 11:00 Round 12 Ok Donovan, Darcy x x x x x Sherriff, James
Venue: Kingsbridge Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 Gold North Coast Vs.Mandurah 09:50 Round 8 Ok Reeve, Kieran x x x x x x
Under 12 Swan North Coast Vs.Palmyra 10:40 Round 12 Ok Reeve, Kieran x x x x x x
Venue: Kingsway StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 18 NA Wanneroo Vs.Perth Bayswater 11:00 Round 12 Ok Crombie, Todd x x x x x Hilgendorf, Peter
Venue: McGillivray Oval StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 Swan Associates Vs.UWA 09:00 Round 8 Ok Drummond, Jamie x x x x x x
Under 14 - Nedlands Gold Vs.Palmyra 10:00 Round 12 Ok Kruger, Tian x x x x x x
Under 12 Swan Rockingham Vs.UWA 10:00 Round 12 Ok Byrne, Conor x x x x x x
Venue: Success Regional Sporting Facility StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 Swan Ellenbrook Vs.Southern Lions 08:40 Round 8 Ok Phipps, Jacob x x x x x Holmes, Peter
Girls Under 16 ARKs Vs.Wests Scarborough 09:00 Round 12 Ok Tuxworth, Rourke x x x x x x
Under 11 Swan Mandurah Pirates Vs.Southern Lions Badge 09:30 Round 8 Ok Du Plessis, Phillippus (Junior) x x x x x Holmes, Peter
Girls Under 16 Nedlands Vs.Swan Suburbs 09:40 Round 12 Ok Stephenson, Thomas x x x x x x
Girls Under 16 Swan Suburbs Vs.ARKs 10:20 Round 12 Ok Tuxworth, Rourke x x x x x x
Under 13 Swan Southern Lions Vs.UWA 10:30 Round 12 Ok Mostert, Pieter x x x x x Holmes, Peter
Girls Under 16 Wests Scarborough Vs.Nedlands 10:40 Round 12 Ok Stephenson, Thomas x x x x x x
Under 15 NA Southern Lions Vs.Palmyra 11:00 Round 12 Ok York, Shaun x x x x x Jackman, Bradley