Appointments for fixtures on Sat 04-Aug-2018
Alcohol Think Again
Venue: Centenary Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Women - Perth Irish Curtin Uni Vs.Nedlands 13:00 Round 13 Ok Jeffries, Joseph x x x x x x
Venue: Hartfield Pk 1 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Women - Kalamunda Vs.Cottesloe Shegulls 17:15 Tribute Match Ok Willis, Justin x x x x x x
Venue: Success 2 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Women - Wanneroo Diva Lionesses Vs.Palmyra 14:00 Round 13 Ok O'Shea, Ronan x x x x x x
FMG Community Grade
Venue: Allen Park 2 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - Associates Vs.Nedlands 13:50 Round 17 Ok Fear, Charles x x x x x x
Venue: Centenary Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - Perth Irish B Vs.UWA 2 14:10 Round 17 Ok Davies, Brendan x x x x x x
Division 1 - Perth Irish A Vs.UWA 15:30 Round 17 Ok Greaves, Jim x x x x x x
Venue: Farrall Oval StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - Swan Suburbs Vs.Perth Bayswater 14:00 Round 17 Ok Francis, Rodney x x x x x x
Venue: Hartfield Pk 2 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - Kalamunda Vs.Cottesloe 13:50 Round 17 Ok Burg, Nathan x x x x x Bryant, Gary
Venue: HBF Arena 2 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - Joondalup Vs.Wests Scarborough 13:50 Round 17 Ok Gatenby, James x x x x x O'Shea, Anthony
Venue: Leschenault Recreation Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - Bunbury Barbarians Vs.Curtin Uni A 15:00 Round 17 Ok Hunter, Derek x x x x x x
FMG Premier Grade
Venue: Allen Park 1 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Associates Vs.Nedlands 12:30 Round 17 Ok Gardner, Sion x x x x x Milligan, Alister
Senior Reserve Associates Vs.Nedlands 13:50 Round 17 Ok Pascoe, Tom x x x x Eckhart, Brian Milligan, Alister
Premiership 1st - Premier Associates Vs.Nedlands 15:30 Round 17 Ok Jones, Sam Pascoe, Tom Gardner, Sion x x x x
Venue: Hartfield Pk 1 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Kalamunda Vs.Cottesloe 12:30 Round 17 Ok Thomas, Phil x x x x Burnett, Kyle Fitzgerald, Brendan
Senior Reserve Kalamunda Vs.Cottesloe 13:50 Round 17 Ok Miller, Hamish x x x x x Fitzgerald, Brendan
Premiership 1st - Premier Kalamunda Vs.Cottesloe 15:30 Round 17 Ok Burnett, Kyle Miller, Hamish Thomas, Phil x x x Bryant, Gary
Venue: HBF Arena 1 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Joondalup Vs.Wests Scarborough 12:30 Round 17 Ok De Klerk, Jaron x x x x x x
Colts - Joondalup Vs.UWA 12:30 Round 15 Ok Galvin, Tamarapa x x x x x Hilgendorf, Peter
Senior Reserve Joondalup Vs.Wests Scarborough 13:50 Round 17 Ok Notley, Dominic x x x x x Hilgendorf, Peter
Premiership 1st - Premier Joondalup Vs.Wests Scarborough 15:30 Round 17 Ok Foster, Justin Notley, Dominic De Klerk, Jaron x x x O'Shea, Anthony
Venue: Kingsway 1 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Wanneroo Vs.Perth Bayswater 12:30 Round 17 Ok Spillane, Patrick x x x x x x
Senior Reserve Wanneroo Vs.Perth Bayswater 13:50 Round 17 Ok Langerman, Mark x x x x x Kellam, Robert
Premier FMG Championship Wanneroo Vs.Perth Bayswater 15:30 Round 17 Ok Jackman, Bradley Langerman, Mark Spillane, Patrick x x x Kellam, Robert
Venue: Oakmont 1 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Coastal Cavaliers Vs.Palmyra 12:30 Round 17 Ok Pumfrey, Jake x x x x x Parbury, Philip
Senior Reserve Coastal Cavaliers Vs.Palmyra 13:50 Round 17 Ok Van Loggerenberg, Matthew x x x x x Parbury, Philip
Premier FMG Championship Coastal Cavaliers Vs.Palmyra 15:30 Round 17 Ok Ninkov, Alexander Van Loggerenberg, Matthew Pumfrey, Jake x x x x
Venue: Success 1 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Southern Lions Vs.ARKs 12:30 Round 17 Ok Treacy, Brett x x x x x x
Senior Reserve Southern Lions Vs.ARKs 13:50 Round 17 Ok Sunderland, Ian x x x x x Wilson, Ian
Premier FMG Championship Southern Lions Vs.ARKs 15:30 Round 17 Ok Sherriff, Mark Sunderland, Ian Treacy, Brett x x x x
Venue: Success 2 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Colts - Southern Lions Vs.Palmyra 12:00 Round 15 Ok Appleyard, Jeremy x x x x x Wilson, Ian
South West Competition
Venue: Barnard Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Opens - Dunsborough Dungbeetles Vs.Collie 13:00 Ok Honer, Michael x x x x x x
Venue: Hay Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Opens - Bunbury Bulls Vs.Margaret River 13:00 Ok Stephenson, Kevin x x x x x x
WA PSA
Venue: Christ Church Grammar StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Schools Year 10 Christ Church Grammar Vs.Scotch College 08:30 Ok Stephenson, Thomas x x x x x x
Schools 2nd XV Christ Church Grammar Vs.Scotch College 09:45 Round 12 Ok Short, Kim x x x x x x
Schools 1st XV Christ Church Grammar Vs.Scotch College 11:00 Round 12 Ok Sherriff, James x x x x x x
Venue: Collins Oval StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Schools 2nd XV Wesley College Vs.Trinity College 09:45 Round 12 Ok Soko, Joape x x x x x x
Schools 1st XV Wesley College Vs.Trinity College 11:00 Round 12 Ok Forster-Jones, George x x x x x x
Venue: Hale School StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Schools Year 10 Hale School Vs.Wesley College 08:30 Ok Jeffries, Joseph x x x x x x
Schools 2nd XV Hale School Vs.Hale School White 09:45 Round 12 Ok x x x x x x x
Schools 1st XV Hale School Vs.Guildford Grammar 11:00 Round 12 Ok Jennings, Frank x x x x x Milligan, Alister
RugbyWA Juniors
Venue: Bennett Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 12 Swan Wanneroo Red Vs.Wests Scarborough Swan 09:00 Round 11 Ok Baker, Benjamin x x x x x x
Under 11 Gold ARKs Vs.Wests Scarborough 09:00 Round 7 Ok Willis, Justin x x x x x x
Under 16 NA Wests Scarborough Vs.Kalamunda 10:00 Round 11 Ok Barr, Kaleb x x x x x x
Under 18 NA Wests Scarborough Vs.Kalamunda 11:00 Round 11 Ok Putz, Madeline x x x x x Jackman, Bradley
Venue: Curtin A StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 Swan Joondalup Vs.Associates 08:40 Round 7 Ok Harbour, Kaden x x x x x x
Under 11 Gold Perth Bayswater Vs.Rockingham 10:30 Round 7 Ok Hall, Declan x x x x x Jackson, Keiran
Under 12 Swan Palmyra Vs.ARKs 11:30 Round 11 Ok Byrne, Conor x x x x x Jackson, Keiran
Venue: Curtin B StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Girls Under 16 Swan Suburbs Vs.ARKs 08:30 Round 11 Ok Hughes, Tyron x x x x x x
Girls Under 16 Wests Scarborough Vs.Nedlands 09:10 Round 11 Ok Kruger, Tian x x x x x x
Girls Under 16 Nedlands Vs.ARKs 10:45 Round 11 Ok Hughes, Tyron x x x x x x
Girls Under 16 Swan Suburbs Vs.Wests Scarborough 11:10 Round 11 Ok Kruger, Tian x x x x x x
Venue: Curtin C StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 14 - Perth Bayswater Vs.Wanneroo 08:40 Round 11 Ok York, Shaun x x x x x x
Under 13 Gold Perth Bayswater Vs.ARKs 09:30 Round 11 Ok Tooker, Ben x x x x x Treacy, Brett
Under 13 Swan UWA Vs.Associates 10:30 Round 11 Ok Mostert, Pieter x x x x x Treacy, Brett
Under 13 Swan Southern Lions Vs.Rockingham 11:30 Round 11 Ok Jones, Ben x x x x x Mews, Brent
Venue: Curtin E StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 12 Swan Associates Vs.Rockingham 09:30 Round 11 Ok Tedge, Christian x x x x x x
Venue: Farrall Oval StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 Swan Southern Lions Badge Vs.Ellenbrook 09:30 Round 7 Ok Du Plessis, Phillippus (Junior) x x x x x x
Under 11 Swan Swan Suburbs Vs.Southern Lions 10:20 Round 7 Ok Barrett, Oliver x x x x x x
Venue: Hartfield Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 13 Gold Kalamunda Vs.Wanneroo 09:00 Round 11 Ok Verden, Stuart x x x x x Dunn, Bruce
Under 12 Swan Kalamunda Vs.Cottesloe 09:00 Round 11 Ok Phipps, Jacob x x x x x x
Under 14 - Joondalup White Vs.Kalamunda 10:00 Round 11 Ok Tuxworth, Rourke x x x x x Dunn, Bruce
Under 15 NA Kalamunda Vs.Southern Lions 11:00 Round 11 Ok Anderson-Hainsworth, Alexander x x x x x x
Venue: HBF Arena Sportsplex StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 12 Swan Joondalup White Vs.UWA 09:00 Round 11 Ok Dreyer, Benjamin x x x x x x
Under 14 - Associates Vs.Joondalup Blue 10:00 Round 11 Ok Gowdy, Mike x x x x x x
Under 15 NA ARKs Vs.Joondalup White 11:00 Round 11 Ok Jose, Ryan x x x x x x
Under 18 NA Perth Bayswater Vs.Joondalup 11:20 Round 11 Ok Crofts, William x x x x x x
Venue: Kingsway StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 12 Gold Nedlands Vs.Joondalup Blue 09:00 Round 11 Ok Skillen, Sean x x x x x x
Under 11 Gold Cottesloe Vs.Joondalup Blue 09:00 Round 7 Ok Thomson, Ben x x x x x x
Under 12 Gold Wanneroo Blue Vs.Perth Bayswater 10:00 Round 11 Ok Page, George x x x x x Treacy, Brett
Venue: Meadow Springs StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 Swan Palmyra White Vs.Mandurah Pirates 08:00 Round 7 Ok Mclenaghan, Liam x x x x x Holmes, Peter
Under 11 Gold Nedlands Gold Vs.Mandurah 09:40 Round 7 Ok Dietrich, Caleb x x x x x Holmes, Peter
Under 12 Swan North Coast Vs.Mandurah 10:30 Round 11 Ok x x x x x x Holmes, Peter
Under 13 Gold Joondalup Blue Vs.Mandurah Pirates 11:00 Round 11 Ok Reeve, Kieran x x x x x x
Under 15 NA Nedlands Vs.Mandurah Pirates 11:30 Round 11 Ok Learoyd, Zebedee x x x x x Holmes, Peter
Venue: Sir Charles Court Reserve StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 13 Swan Joondalup White Vs.Nedlands 08:40 Round 11 Ok Van Der Meulen, Jacob x x x x x x
Under 11 Swan UWA Vs.Nedlands Blue 09:40 Round 7 Ok Drummond, Jamie x x x x x x
Under 14 - Palmyra Vs.Rockingham 10:40 Round 11 Ok Van Der Meulen, Dylan x x x x x x
Under 16 NA Wanneroo Green Vs.Rockingham 11:30 Round 11 Ok Anderson-Hainsworth, Lance x x x x x x
Under 15 NA Associates Vs.Rockingham 11:40 Round 11 Ok Crombie, Todd x x x x x x
Venue: Tompkins Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 Gold North Coast Vs.Palmyra 09:00 Round 7 Ok Gregory, Thomas x x x x x Appleyard, Jeremy
Under 15 NA Joondalup Blue Vs.Palmyra 10:00 Round 11 Ok Donovan, Darcy x x x x x Appleyard, Jeremy
Under 16 NA Palmyra Vs.Joondalup 11:00 Round 11 Ok Holt, Jack x x x x x Appleyard, Jeremy
Under 16 NA ARKs Vs.Bunbury Bulls 12:00 Round 11 Ok Mclenaghan, Jack x x x x x x