Appointments for fixtures on Sat 06-Jul-2019
Alcohol Think Again
Venue: Harrisdale Playing Fields StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Women - ARKs Vs.Cottesloe 13:00 Round 11 Forfeit (home) Davies, Brendan x x x x x x
Women - Kalamunda Vs.Wanneroo Divaz 14:20 Round 11 Ok Marrable, Jason x x x x x x
ARU National
Venue: Tompkins Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
U18 Academy Western Australia Vs.NSWJRU 12:30 Ok Kaminski, Jordan Thomas, Phil Jackman, Bradley Shakeshaft, Justin Milligan, Alister x x
FMG Community Grade
Venue: Allen Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - Associates Vs.Cottesloe 13:50 Round 14 Ok Greaves, Jim x x x x x x
Venue: Centenary Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - Perth Irish B Vs.Bunbury Barbarians 13:50 Round 14 Ok Honer, Michael x x x x x Parbury, Philip
Division 1 - Perth Irish A Vs.Kwinana Swan Wolves 15:10 Round 14 Ok Francis, Rod x x x x x Parbury, Philip
Venue: Farrall Oval StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - Swan Suburbs Vs.Geraldton Tiger Sharks 13:00 Round 14 Ok Roos, Johann x x x x x x
Venue: Pat O'Hara Reserve StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - Perth Bayswater Vs.Joondalup 13:50 Round 14 Ok Hartmann, Todd x x x x x x
Venue: Sir Charles Court Reserve StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - Nedlands Vs.UWA 13:50 Round 14 Ok Tooker, Ben x x x x x x
FMG Premier Grade
Venue: Allen Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Associates Vs.Cottesloe 12:30 Round 14 Ok Willis, Justin x x x x x x
Senior Reserve Associates Vs.Cottesloe 13:50 Round 14 Ok Putz, Madeline x x x x x x
Venue: Allen Park 1 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior Premier Associates Vs.Cottesloe 15:30 Ok Cooper, Graham Putz, Madeline Willis, Justin x x x x
Venue: Harrisdale Field StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Premier FMG Championship ARKs Vs.Southern Lions 15:30 Ok Jackman, Bradley Gardner, Sion Van Loggerenberg, Matthew x x x Treacy, Brett
Venue: Harrisdale Playing Fields StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd ARKs Vs.Southern Lions 12:30 Round 14 Ok Van Loggerenberg, Matthew x x x x x Treacy, Brett
Senior Reserve ARKs Vs.Southern Lions 13:50 Round 14 Ok Gardner, Sion x x x x x x
Venue: Kingsway StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Wanneroo Vs.Wests Scarborough 12:30 Round 14 Ok Gowdy, Mike x x x x x x
Senior Reserve Wanneroo Vs.Wests Scarborough 13:50 Round 14 Ok Gatenby, James x x x x x Hilgendorf, Peter
Venue: Kingsway 1 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior Premier Wanneroo Vs.Wests Scarborough 15:30 Ok Pascoe, Tom Gatenby, James Gowdy, Mike x x x Hilgendorf, Peter
Venue: Lark Hill Sports Complex StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Coastal Cavaliers Vs.Curtin Uni 12:30 Round 14 Ok Soko, Joape x x x x x x
Senior Reserve Coastal Cavaliers Vs.Curtin Uni 13:50 Round 14 Ok Forster-Jones, George x x x x x x
Premier FMG Championship Coastal Cavaliers Vs.Curtin Uni 15:30 Ok Thomas, Phil Forster-Jones, George York, Shaun x x x x
Venue: Pat O'Hara Reserve StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Perth Bayswater Vs.Joondalup 12:30 Round 14 Ok Crombie, Todd x x x x x x
Senior Reserve Perth Bayswater Vs.Joondalup 13:50 Round 14 Ok Francis, Callum x x x x x Bryant, Gary
Venue: Pat O'Hara Reserve 1 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Premier FMG Championship Perth Bayswater Vs.Joondalup 15:30 Ok Sunderland, Ian Francis, Callum Crombie, Todd x x x x
Venue: Sir Charles Court Reserve StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Nedlands Vs.UWA 12:30 Round 14 Ok Green, Jared x x x x x Eckhart, Brian
Senior Reserve Nedlands Vs.UWA 13:50 Round 14 Ok Ward, Michael x x x x x Eckhart, Brian
Senior Premier Nedlands Vs.UWA 15:30 Ok Burnett, Kyle Ward, Michael Green, Jared x x x Eckhart, Brian
Venue: Tompkins Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Palmyra Vs.Kalamunda 12:30 Round 14 Ok Miller, Hamish x x x x x x
Senior Reserve Palmyra Vs.Kalamunda 13:50 Round 14 Ok Mclenaghan, Jack x x x x x O'Shea, Anthony
Venue: Tompkins Park 1 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Premier FMG Championship Palmyra Vs.Kalamunda 15:30 Ok Kaminski, Jordan Mclenaghan, Jack Shakeshaft, Justin x x x Milligan, Alister
RugbyWA Juniors
Venue: Bennett Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Girls U15 Girls Wests Scarborough Vs.Southern Lions 09:30 Round 9 Forfeit (away) Francis, Callum x x x x x x
Under 13 - Wests Scarborough Vs.Joondalup White 09:40 Round 9 Forfeit (away) x x x x x x x
Girls U15 Girls Kalamunda Vs.Mandurah 10:00 Round 9 Ok Francis, Callum x x x x x x
Girls U15 Girls Southern Lions Vs.Kalamunda 10:30 Round 9 Forfeit (home) Francis, Callum x x x x x x
Under 17 - Wests Scarborough Vs.Joondalup White 10:40 Round 9 Ok Hilgendorf, Peter x x x x x x
Girls U15 Girls Mandurah Vs.Wests Scarborough 11:00 Round 9 Ok Francis, Callum x x x x x x
Venue: Bennett Park 1 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 Swan Wests Scarborough Vs.North Coast 08:30 Ok Yates, Wade x x x x x Hilgendorf, Peter
Venue: Curtin A StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 Swan UWA Vs.Palmyra White 07:50 Ok Skillen, Sean x x x x x Short, Kim
Under 11 Gold Wanneroo White Vs.Nedlands Gold 08:40 Ok Locke, Kalani x x x x x Mews, Brent
Under 17 - ARKs Vs.Joondalup Blue 11:50 Round 9 Ok Mostert, Pieter x x x x x O'Shea, Anthony
Venue: Curtin B StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 12 Gold Joondalup White Vs.Nedlands 07:50 Ok Thomson, Ben x x x x x Mews, Brent
Under 13 - ARKs Vs.Wanneroo Green 08:50 Round 9 Ok Kim Kong, Lee x x x x x Jackson, Keiran
Under 14 - Joondalup Blue Vs.Rockingham 09:50 Round 9 Ok Stratton, Garth x x x x x Gardner, Sion
Under 15 - Palmyra Vs.Joondalup 10:50 Round 9 Ok Kruger, Tian x x x x x Milligan, Alister
Venue: Curtin C StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 12 Swan Palmyra Vs.Kwinana 07:50 Ok Stewart, Oliver x x x x x O'Shea, Anthony
Under 12 Gold Rockingham Vs.Associates 08:50 Ok Smit, Jan x x x x x Short, Kim
Under 12 Gold North Coast Vs.ARKs 09:50 Ok Gregory, Thomas x x x x x O'Shea, Anthony
Under 14 - Mandurah Vs.Joondalup White 10:50 Round 9 Ok Schmidt, Erich x x x x x Gardner, Sion
Under 14 - ARKs Vs.Wanneroo 11:50 Round 9 Ok Hughes, Tyron x x x x x Mews, Brent
Venue: Curtin E StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 Swan Cottesloe Vs.Wanneroo Green 10:20 Ok Tinley, Angus x x x x x Jackson, Keiran
Under 11 Gold Mandurah Vs.ARKs 11:10 Ok Scott, George x x x x x x
Venue: Farrall Oval StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 12 Swan UWA Vs.Ellenbrook 09:40 Ok Ferrari, Michael x x x x x x
Under 12 Swan Swan Suburbs Vs.Southern Lions 10:40 Ok Ferrari, Michael x x x x x x
Venue: Hartfield Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 Gold Kalamunda Vs.Joondalup Blue 08:00 Club to Appoint x x x x x x x
Under 14 - Kalamunda Vs.Nedlands Tigers 08:30 Round 9 Ok Stephenson, Thomas x x x x x x
Under 15 - Associates Vs.Kalamunda 09:30 Round 9 Forfeit (home) x x x x x x Popperwell, Sean
Under 13 - Kalamunda Vs.Rockingham 10:00 Round 9 Forfeit (away) x x x x x x x
Under 17 - Palmyra Vs.Kalamunda 10:30 Round 9 Ok Holt, Jack x x x x x Popperwell, Sean
Venue: Pat O'Hara Reserve StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 14 - Perth Bayswater Vs.UWA 10:00 Round 9 Ok Crabbe, Jordan x x x x x x
Under 13 - Perth Bayswater Vs.Palmyra 10:00 Round 9 Forfeit (away) x x x x x x Treacy, Brett
Under 17 - Perth Bayswater Vs.Wanneroo 11:00 Round 9 Ok Barr, Kaleb x x x x x x
Under 15 - Wanneroo Vs.Nedlands 11:00 Round 9 Ok Jones, Ben x x x x x Treacy, Brett
Venue: Pat O'Hara Reserve 1 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 12 Gold Perth Bayswater Vs.Wanneroo Blue 09:00 Ok Shaw, Noah x x x x x Treacy, Brett
Under 11 Gold Perth Bayswater Vs.Rockingham 09:00 Ok Mazarakis, Dimitri x x x x x x
Venue: Success Regional Sporting Facility StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 Swan Southern Lions Vs.Joondalup 08:50 Ok Du Plessis, Phillippus (junior) x x x x x Holmes, Peter
Under 14 - Southern Lions Vs.Palmyra 09:40 Round 9 Ok Reeve, Kieran x x x x x Holmes, Peter
Under 13 - Joondalup Blue Vs.Bunbury Bulls SW Spirit 10:40 Round 9 Ok Harbour, Kaden x x x x x Holmes, Peter
Under 17 - Southern Lions Vs.Bunbury Bulls SW Spirit 11:40 Round 9 Ok York, Shaun x x x x x x