Appointments for fixtures on Sat 22-Jun-2019
Alcohol Think Again
Venue: Edinburgh Oval StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Women - Perth Irish Curtin Uni Vs.ARKs 14:00 Round 9 Ok Marrable, Jason x x x x x x
Venue: Kingsway StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Women - Wanneroo Divaz Vs.Kalamunda 15:00 Round 9 Ok Davies, Brendan x x x x x x
Belt Up Colts
Venue: McGillivray Oval StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Colts - UWA Vs.Palmyra 12:00 Round 12 Ok Green, Jared x x x x x x
Venue: Pat O'Hara Reserve StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Colts - Perth Bayswater Vs.Associates 12:30 Round 12 Ok Gowdy, Mike x x x x x x
Venue: Success Regional Sporting Facility StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Colts - Southern Lions Vs.Wests Scarborough 12:30 Round 12 Ok Xanthis, Pat x x x x x x
FMG Community Grade
Venue: HBF Arena Sportsplex StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - Joondalup Vs.Perth Irish B 13:50 Round 12 Forfeit (away) x x x x x x x
Venue: Kingsway StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - Wanneroo Vs.Nedlands 13:50 Round 12 Ok Roos, Johann x x x x x x
Venue: McGillivray Oval StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - UWA Vs.Cottesloe 13:50 Round 12 Ok Honer, Michael x x x x x x
Venue: Pat O'Hara Reserve StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - Perth Bayswater Vs.Associates 13:50 Round 12 Ok Willis, Justin x x x x x x
Venue: Thomas Oval StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Division 1 - Bunbury Barbarians Vs.Swan Suburbs 14:10 Round 12 Ok Greaves, Jim x x x x x x
Division 1 - Kwinana Swan Wolves Vs.Perth Irish A 15:30 Round 12 Ok Treacy, Brett x x x x x x
FMG Premier Grade
Venue: Edinburgh Oval StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Curtin Uni Vs.ARKs 12:30 Round 12 Ok Appleyard, Jeremy x x x x x x
Senior Reserve Curtin Uni Vs.ARKs 13:50 Round 12 Ok Gatenby, James x x x x x x
Senior Premier Curtin Uni Vs.ARKs 15:30 Round 12 Ok Neary, Nicholas Gatenby, James Appleyard, Jeremy x x x x
Venue: HBF Arena Sportsplex StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Joondalup Vs.Kalamunda 12:30 Round 12 Ok Shakeshaft, Justin x x x x x x
Senior Reserve Joondalup Vs.Kalamunda 13:50 Round 12 Ok Forster-Jones, George x x x x x x
Senior Premier Joondalup Vs.Kalamunda 15:30 Round 12 Ok Kaminski, Jordan Forster-Jones, George Shakeshaft, Justin x x x x
Venue: Kingsway StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Wanneroo Vs.Nedlands 12:30 Round 12 Ok Miller, Hamish x x x x x x
Senior Reserve Wanneroo Vs.Nedlands 13:50 Round 12 Ok Mclenaghan, Jack x x x x x x
Senior Premier Wanneroo Vs.Nedlands 15:30 Round 12 Ok Sherriff, Mark Mclenaghan, Jack Crombie, Todd x x x x
Venue: Lark Hill Sports Complex StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Coastal Cavaliers Vs.Palmyra 12:30 Round 12 Ok Tooker, Ben x x x x x x
Senior Reserve Coastal Cavaliers Vs.Palmyra 13:50 Round 12 Ok Francis, Rod x x x x x x
Senior Premier Coastal Cavaliers Vs.Palmyra 15:30 Round 12 Ok Miller, Tyler Francis, Rod Tooker, Ben x x x x
Venue: McGillivray Oval StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd UWA Vs.Cottesloe 12:30 Round 12 Ok Soko, Joape x x x x x x
Senior Reserve UWA Vs.Cottesloe 13:50 Round 12 Ok Putz, Madeline x x x x x x
Senior Premier UWA Vs.Cottesloe 15:30 Round 12 Ok Burnett, Kyle Putz, Madeline Green, Jared x x x x
Venue: Pat O'Hara Reserve StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Perth Bayswater Vs.Associates 12:30 Round 12 Ok Hartmann, Todd x x x x x x
Senior Reserve Perth Bayswater Vs.Associates 13:50 Round 12 Ok Hilgendorf, Peter x x x x x x
Senior Premier Perth Bayswater Vs.Associates 15:30 Round 12 Ok Jackman, Bradley Hilgendorf, Peter Gowdy, Mike x x x x
Venue: Success Regional Sporting Facility StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Senior 3rd Southern Lions Vs.Wests Scarborough 12:30 Round 12 Ok Francis, Callum x x x x x x
Senior Reserve Southern Lions Vs.Wests Scarborough 13:50 Round 12 Ok Gardner, Sion x x x x x x
Senior Premier Southern Lions Vs.Wests Scarborough 15:30 Round 12 Ok Sunderland, Ian Francis, Callum Xanthis, Pat x x x x
South West Competition
Venue: Hay Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Opens - Bunbury Bulls Vs.Margaret River 14:00 Ok Broadbridge, Lee x x x x x x
Opens - Dunsborough Dungbeetles Vs.Collie 15:20 Ok Broadbridge, Lee x x x x x x
WA PSA
Venue: Christ Church Grammar StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Schools Youth Christ Church Grammar Vs.Hale School 08:30 Round 8 School to appoint x x x x x x x
Schools Shield Christ Church Grammar Vs.Hale School 09:45 Round 8 Ok Pumfrey, Jake x x x x x x
Schools 1st XV Christ Church Grammar Vs.Hale School 11:00 Round 8 Ok Ninkov, Alexander x x x x x x
Venue: Collins Oval StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Schools Youth Wesley College Vs.Guildford Grammar 08:30 Round 8 School to appoint x x x x x x x
Schools Shield Wesley College Vs.Guildford Grammar 09:45 Round 8 Ok Anderson-Hainsworth, Lance x x x x x Hilgendorf, Peter
Schools 1st XV Wesley College Vs.Guildford Grammar 11:00 Round 8 Ok Mostert, Pieter x x x x x x
Venue: Scotch College StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Schools Youth Scotch College Vs.Aquinas College 08:30 Round 8 School to appoint x x x x x x x
Schools Shield Scotch College Vs.Aquinas College 09:45 Round 8 Ok Morley, Barry x x x x x x
Schools 1st XV Scotch College Vs.Aquinas College 11:00 Round 8 Ok Black, Freda x x x x x x
RugbyWA Juniors
Venue: Allen Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 17 - Wests Scarborough Vs.Wanneroo 10:30 Round 7 Ok Holt, Jack x x x x x x
Under 13 - Wanneroo Green Vs.Associates 10:40 Round 7 Ok Hughes, Tyron x x x x x x
Under 15 - Associates Vs.Wanneroo 11:30 Round 7 Ok Morley, Barry x x x x x x
Venue: Allen Park 1 StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 12 - Associates Vs.Wanneroo Green 09:40 Ok Thomson, Ben x x x x x x
Venue: Curtin A StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 12 - Cottesloe Vs.Palmyra 07:50 Ok Stewart, Oliver x x x x x x
Under 14 - Perth Bayswater Vs.Palmyra 08:50 Round 7 Ok Kruger, Tian x x x x x x
Under 14 - UWA Vs.Mandurah 09:50 Round 7 Ok Schmidt, Erich x x x x x x
Under 15 - Joondalup Vs.Nedlands 10:50 Round 7 Ok Jones, Ben x x x x x x
Venue: Curtin B StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 NA Wests Scarborough Vs.UWA 07:50 Round 7 Ok Mcgrath, Thomas x x x x x x
Under 14 - Joondalup Blue Vs.Wanneroo 08:40 Round 7 Ok Reeve, Kieran x x x x x x
Under 14 - Kalamunda Vs.Joondalup White 09:40 Round 7 Ok Bolger, Maeve x x x x x x
Under 13 - ARKs Vs.Bunbury Bulls SW Spirit 10:40 Round 7 Ok Kim Kong, Lee x x x x x x
Under 17 - ARKs Vs.Bunbury Bulls SW Spirit 11:40 Round 7 Ok Miller, Michael x x x x x x
Venue: Curtin C StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 NA Mandurah Pirates Vs.Kalamunda 07:50 Round 7 Ok Shaw, Noah x x x x x x
Under 12 - Kwinana Wolves Vs.UWA 08:40 Ok Drummond, Jamie x x x x x x
Under 12 - Nedlands Vs.Perth Bayswater 09:40 Ok Scott, George x x x x x x
Under 13 - Palmyra Vs.Wests Scarborough 10:40 Round 7 Ok Groom, Chris x x x x x x
Under 13 - Perth Bayswater Vs.Kalamunda 11:40 Round 7 Ok Ferrari, Michael x x x x x x
Venue: Curtin E StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 NA Cottesloe Vs.Perth Bayswater 10:20 Round 7 Ok Locke, Kalani x x x x x x
Under 12 - Ellenbrook Vs.Swan Suburbs 11:10 Ok Gregory, Thomas x x x x x x
Venue: Kingsbridge Park StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 Gold North Coast Vs.ARKs 08:50 Ok Francis, Rod x x x x x x
Under 11 NA Wanneroo White Vs.Joondalup Blue 09:40 Round 7 Ok Francis, Callum x x x x x x
Under 11 NA Wanneroo Green Vs.Joondalup White 10:40 Round 7 Ok Cooper, Daniel x x x x x x
Under 12 - North Coast Vs.Wests Scarborough 11:40 Ok Smit, Mia x x x x x x
Venue: Lark Hill Sports Complex StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Under 11 NA Rockingham Vs.Palmyra 08:00 Round 7 Ok Tooker, Ben x x x x x x
Under 13 - Joondalup Blue Vs.Rockingham 08:50 Round 7 Ok Smit, Jan x x x x x x
Under 12 - Rockingham Renegades Vs.ARKs 08:50 Ok Skillen, Sean x x x x x x
Under 14 - Rockingham Vs.Nedlands Tigers 09:50 Round 7 Ok York, Shaun x x x x x x
Under 13 - Mandurah Vs.Joondalup White 09:50 Round 7 Ok Bell, Jason x x x x x x
Under 17 - Rockingham Vs.Joondalup Blue 11:00 Round 7 Ok Crabbe, Jordan x x x x x x
Under 15 - Palmyra Vs.Kalamunda 11:00 Round 7 Ok Stephenson, Thomas x x x x x x
Under 17 - Palmyra Vs.Joondalup White 12:00 Round 7 Ok Crombie, Todd x x x x x x
Venue: Success Regional Sporting Facility StatusReferee AR1 AR2 No4 No5 TMO Referee Coach
Girls U15 Girls Southern Lions Vs.ARKs 09:00 Round 7 Ok Du Plessis, Phillippus (junior) x x x x x x
Girls U15 Girls Mandurah Vs.Wests Scarborough 09:30 Round 7 Ok Du Plessis, Phillippus (junior) x x x x x x
Under 11 NA Southern Lions Vs.Nedlands 09:40 Round 7 Ok Phipps, Jacob x x x x x x
Girls U15 Girls Southern Lions Vs.Mandurah 10:00 Round 7 Ok Harbour, Kaden x x x x x x
Girls U15 Girls ARKs Vs.Wests Scarborough 10:30 Round 7 Ok O'shea, Ronan x x x x x x
Under 12 - Southern Lions Vs.Mandurah 10:30 Ok Harbour, Kaden x x x x x x
Under 17 - Southern Lions Vs.Perth Bayswater 11:00 Round 7 Ok Barr, Kaleb x x x x x x
Under 14 - Southern Lions Vs.Ellenbrook Vipers 11:30 Round 7 Ok O'shea, Ronan x x x x x x